logo
Získej svůj sendBox

Často kladené otázky

sendBox.cz jako první služba svého druhu umožňuje online bezpečné zasílání a příjem zpráv podle nových pravidel Evropského nařízení GDPR a vysokých bezpečnostních standardů. sendBox.cz nahrazuje email pro posílání osobních a citlivých údajů.

Registrace do služby je a vždy bude ZDARMA.

Zákon ukládá, že osobní a citlivá data musíte při přenosu zabezpečit. Jinak Vám hrozí značné sankce.

Služba je určena všem kteří doposud informace obsahující osobní údaje zasílali emailem. Podle Evropského nařízení tzv. GDPR musíte odesílané osobní údaje zabezpečit, řešení jak to udělat je několik. Konkurenční služby nabízejí šifrování souborů vyžadující software nebo komunikaci přes instalovaný software. sendBox.cz jsme vytvořili jako nástroj snadno dostupný všem online.

Služba byla do plného provozu spuštěna 10.5.2018 a během prvního týdne se do ní zaregistrovalo více než 5.000 uživatelů.

Nejčastějšími uživateli služby jsou lékaři, zubaři, účetní, daňoví poradci, advokáti ale i například online systémy a služby přes API.

Základní registrace umožňující neomezený příjem zpráv je ZDARMA.

Služba je poskytována ve dvou různých tarifech. Základní tarif Free, který je zcela zdarma umožňuje přijímat neomezené množství zpráv, zobrazuje ale pouze 10 nejnovějších zpráv a je omezen na odeslání jedné zprávy za 24 hodin, jednu přílohu a maximální dobu platnosti odesílané zprávy 10 dnů. Za poplatek nabízíme tarif Premium, který umožňuje neomezeně přijímat zprávy, zobrazuje až 100 nejnovějších zpráv a umožňuje odesílat až 50 zpráv za 24 hodin s až 20 přílohami u každé zprávy, maximální doba platnosti odesílané zprávy až 365 dnů. Tarif Premium lze kdykoliv zakoupit při přechodu z tarifu Free. Přehled tarifů naleznete zde.

Komukoliv, stačí znát běžnou email adresu příjemce. Narozdíl od konkurenčních služeb nemusíte řešit jestli adresát Vaší zprávy používá sendBox. Pokud email na který zasíláte zprávu patří někomu kdo není náš registrovaný uživatel bude mu zaslána na email notifikace s výzvou k registraci ve které bude uvedeno kdo mu zprávu posílá a kdy končí platnost zprávy. Zprávy můžete posílat adresátům z celé EU, služba je dostupná i v anglickém jazyce.

Narozdíl od konkurenčních řešení nemusíte řešit jestli adresát Vaší zprávy používá sendBox. Pokud email na který zasíláte zprávu patří někomu kdo není náš registrovaný uživatel bude mu zaslána na email notifikace s výzvou k registraci ve které bude uvedeno kdo mu zprávu posílá a jaká je její platnost.

Adresát se může kdykoliv po dobu platnosti zprávy ZDARMA zaregistrovat a zprávu si vyzvednout.

Zprávu do Vašeho sendBoxu Vám může ZDARMA poslat jakýkoliv registrovaný uživatel služby.

Každý uživatel má možnost vybraný kontakt zablokovat aby mu nemohli být kontaktem zasílány zprávy. SPAM se v naší službě nevyskytuje.

Trezor slouží jako bezpečné úložiště souborů, které jsou při nahrání šifrovány Vámi zadaným heslem.

Soubory nahrané do trezoru si můžete kdykoliv stáhnout odkudkoliv do počítače po zadání nastaveného šifrovacího hesla nebo můžete soubory sdílet. Sdílení souborů provedete zasláním vygenerováného odkazu na soubor příjemci, kterému sdělíte i heslo k dešifrování souboru a ten si může soubor stáhnout do počítače na uvedené zabezpečené adrese.

Každá zpráva musí obsahovat email příjemce, předmět zprávy, platnost zprávy a text nebo přílohy zprávy.

Zpráva může obsahovat i heslo pro dodatečné šifrování. Pokud Odesílatel zprávy nastaví heslo pro šifrování zprávy nepodaří se zprávu ani odesílateli ani příjemci zobrazit bez tohoto hesla. Pokud posíláte zprávu s nastaveným heslem pro šifrování sdělte příjemci heslo ke zprávě jiným komunikačním kanálem (např. SMS nebo telefonicky).

Každá zpráva zaslaná přes sendBox má omezenou platnost a to 1 až 365 dnů.

Odesílatel zprávy při vytváření zprávy nastaví platnost zprávy, tj. počet dnů po které bude moci příjemce zprávy zprávu zobrazit. Po uplynutí počtu dnů platnosti zprávy nebude moci příjemce zprávu zobrazit. Odesílateli zprávy bude zpráva z Odeslané pošty smazána 30 dnů po skončení platnosti. Pokud chcete zprávu uchovat můžete si jí uložit do svého počítače.

sendBox.cz používá několik metod šifrování dat. Zprávy jsou ukládány na fyzicky nadstandarně zabezpečených serverech v zašifrovaném formátu, tak aby nebylo možné jejich obsah zobrazit bez unikátního klíče odesílatele a příjemce zprávy, tento klíč se navíc v časových intervalech mění včetně algoritmu těchto změn. Vaše data jsou tak zabezpečeny velmi nadstandardně a přístup k ním není možný ani provozovateli služby sendBox. Pokud by se přece jen někomu podařilo zmocnit se zdrojových dat budou tato data představovat jen nečitelný a nedešifrovatelný text. Úplný princip unikátní kryptografické techniky s ohledem na další bezpečnost dat nezveřejňujeme.

Pokud zapomenete heslo do sendBox.cz můžete navštívit Obnovení ztraceného hesla a vytvořit si nové heslo. Na email Vám zašleme odkaz pro nastavení nového hesla a pro dvojí ověření budete muset zadat kód, který Vám zašleme SMS zprávou.

Ne, narozdíl od emailu, sendBox přílohy antivirem nekontroluje, mějte svůj počítač zabezpečený.

Všechny zprávy a přílohy jsou při nahrání do sendBox.cz zašifrovány a dešifrují se až při jejich otevření / uložení a proto je nemůžeme otevírat ani testovat například antivirovým programem. Pokud někdo testuje antivirem soubory má přístup k jejich obsahu.

V případě jiných otázek nás neváhejte kontaktovat


Nákres principu služby sendBox.cz